Krótka historia klocków Lego.

Historia marki LEGO sięga małego rodzinnego zakładu stolarskiego w Billund. To z niego powstała i przekształciła się w imperium. Zabawkowy biznes stał się rodzinną tradycją, a produkcja klocków przechodzi z ojca na syna.

Ole Kirk Christiansen

W 1947 roku twórca LEGO Ole Kirk Christiansen stwierdził, że warto oprócz drewna wykorzystać do produkcji zabawek również tworzywa sztuczne. Zainwestował w specjalistyczne urządzenie – wtryskarkę. Kosztowała 30 000 koron duńskich, co było równowartością kilkuletnich zysków firmy. Wraz z nową maszyną przyjechały do fabryki próbki klocków angielskiej firmy Kiddicraft.

Zabawki firmy Kiddicraft

To w oparciu o nie stworzono znany wszystkim klocek LEGO. Produkcję klocków lego rozpoczęto w 1949 roku. Opatentowane zostały natomiast dopiero w 1958 roku. W tym czasie właściciele przedsiębiorstwa zajęli się ich sprzedażą za granicę.

Historia zmian logotypu firmy Lego

Logo producenta klocków LEGO powstało w 1934 roku. Było ono szare, litery były kanciaste i niewiele przypominało to, którym grupa posługuje się teraz. Znak firmowy LEGO przez lata zmieniał się, a niektóre logotypy dalekie były od współczesnego. Logo, którym obecnie posługuje się największy na świecie producent plastikowych klocków, stworzono w 1973 roku.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *